Przechowywanie owoców w skrzynkach

Zarówno sprzedawcy, jak i rolnicy oraz sadownicy wiedzą, jak ważne jest odpowiednie przechowywanie owoców, by nie psuły się one za szybko.

Najlepszym obecnie sposobem są specjalne skrzynki na owoce od Polmarkus. Umożliwiają one takie przechowanie owoców, że długo zachowują one swą świeżość i wyjątkowy aromat.

Skrzynka skrzynce nierówna

Przechowując owoce w skrzynkach, warto zawsze pamiętać, że nie wszystkie pojemniki mają taką samą jakość. Obecnie najczęściej wykorzystywanymi skrzynkami na owoce są skrzynki drewniane, plastikowe i kartonowe. Te ostatnie są najmniej trwałe i z tego powodu raczej nie poleca się ich do długotrwałego przechowywania. Najlepszym wyborem są skrzynki drewniane, nie tylko ze względu na swoją solidność, ale także estetyczny wygląd i aspekt ekologiczny.

Układanie skrzynek w spiżarni

Skrzynki, zarówno drewniane, jak i plastikowe można łatwo poukładać jedna na drugiej. Daje to olbrzymie możliwości jeśli chodzi o oszczędność cennego miejsca. Warto jednak pamiętać, że szczególnie w takim wypadku nie powinny być one przepełnione owocami, gdyż owoce, które nie mają dostatecznie dużo przewiewu szybciej się psuć. Należy także zawsze mieć na uwadze, by nie kłaść skrzynek bezpośrednio na ziemi. Również od dołu powinno się zapewnić owocom dostęp powietrza.

Dodaj komentarz