Jakie świeczki do tortu wybrać?

Tort urodzinowy bez świeczek jest jak żołnierz bez karabinu – chciałoby się powiedzieć. Więcej frajdy podczas imprezy urodzinowej, czy to dziecka, czy dorosłego, jest ze zdmuchiwania świeczek, niż z samego jedzenia pysznego tortu!

Jakie świeczki urodzinowe wybrać?

Świeczki urodzinowe do tortu zgodnie z tradycją wstawia się w takiej ilości, ile lat końcu jubilat. Zatem o ile jubilatem jest kilkulatek, wówczas niesamowitą frajdę będzie mu sprawiało zdmuchiwanie tych pięciu czy siedmiu świeczek urodzinowych za jednym zaczerpnięciem tchu – koniecznie z pomyśleniem w głowie życzenia! Jeśli jednak planujemy tort dla osoby kończącej kilkadziesiąt lat, wówczas bezpieczniej będzie kupić dwie świeczki w kształcie cyferek, z których ułożymy wiek jubilata.

Różne kształty i kolory świeczek urodzinowych

Świeczki urodzinowe do tortu możemy kupić w dobrze zaopatrzonej cukierni, sklepie z drobiazgami do dekorowania i urządzania imprez, ale również w sklepach spożywczych lub papierniczych. Znajdziemy je w fantazyjnych wzorach i kolorach – warto wybrać takie, które będą stylistycznie pasowały do wykwintnego lub wręcz bardzo szalonego i fantazyjnego tortu. Pamiętajmy, że świeczki to drobiazg, który ma dekorować tort, powinny być więc jak najpiękniejsze!

Dodaj komentarz