Jakie świeczki do tortu wybrać?

Tort urodzinowy bez świeczek jest jak żołnierz bez karabinu – chciałoby się powiedzieć. Więcej frajdy podczas imprezy urodzinowej, czy to dziecka, czy dorosłego, jest ze zdmuchiwania świeczek, niż z samego jedzenia pysznego tortu!

Jakie świeczki urodzinowe wybrać?

Świeczki urodzinowe do tortu zgodnie z tradycją wstawia się w takiej ilości, ile lat końcu jubilat. Zatem o ile jubilatem jest kilkulatek, wówczas niesamowitą frajdę będzie mu sprawiało zdmuchiwanie tych pięciu czy siedmiu świeczek urodzinowych za jednym zaczerpnięciem tchu – koniecznie z pomyśleniem w głowie życzenia! Jeśli jednak planujemy tort dla osoby kończącej kilkadziesiąt lat, wówczas bezpieczniej będzie kupić dwie świeczki w kształcie cyferek, z których ułożymy wiek jubilata.

Różne kształty i kolory świeczek urodzinowych

Świeczki urodzinowe do tortu możemy kupić w dobrze zaopatrzonej cukierni, sklepie z drobiazgami do dekorowania i urządzania imprez, ale również w sklepach spożywczych lub papierniczych. Znajdziemy je w fantazyjnych wzorach i kolorach – warto wybrać takie, które będą stylistycznie pasowały do wykwintnego lub wręcz bardzo szalonego i fantazyjnego tortu. Pamiętajmy, że świeczki to drobiazg, który ma dekorować tort, powinny być więc jak najpiękniejsze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *