Barwniki spożywcze dodatkiem lukru

cukiernia

Pięknie wyglądające lady cukiernicze to niewątpliwie ozdoba każdego lokalu gastronomicznego. Apetyczne, kolorowe, a przede wszystkim smacznie wyglądające cieszą nie tylko oko, ale i podniebienie klientów.

Rodzaje barwników spożywczych.

Wśród pigmentów spożywczych wyróżnić można barwniki spożywcze chemiczne oraz naturalne. Forma w jakiej występują to głównie żel oraz proszek. Istnieją również barwniki gotowe do użycia w tzw. pisakach. W cukierniach pigmenty spożywcze to podstawa, bowiem w większości produktów ich użycie jest niemal standardem. Ich podstawową funkcją jest nadanie wizualnego wyglądu dla danego produktu. Za ich pomocą powstają niezwykłe obrazy, kwiaty oraz piękne kolorowe oraz smakowite torty, ciasta, babeczki i wiele innych.

W branży cukierniczej pigment spożywczy to ważne narzędzie pracy niejednego mistrza cukiernictwa. Umiejętne zastosowanie barwników z pewnością przyczynia się do powstawania wyjątkowych dekoracji wypieków. Nie posiadają właściwości smakowych oraz zapachowych. Ich głównym zadaniem jest uzyskanie efektu wizualnego. Nadają się zarówno do kremów, jak i ciast czy galaretek.

Wykorzystanie pigmentów w cukierniach to niewątpliwie odpowiedź na coraz to większe wymagania klientów.

Dodaj komentarz